اهدای خون بیش از ۳۳ هزار نفر در تاسوعا و عاشورا + استان‌های رکورددار

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران گفت: در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی ۴۲ هزار و ۷۶۴ نفر به مراکز انتقال خون در سراسر کشور مراجعه کردند که از این تعداد، ۳۳ هزار و ۷۷۵ نفر موفق به اهدای خون شدند.

به گزارش ایسنا، دکتر بشیر حاجی بیگی با بیان این مطلب اظهار کرد: در دو روز تاسوعا و عاشورای حسینی، بیشترین میزان اهدای خون به ترتیب مربوط به استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، فارس، خوزستان، تهران، خراسان رضوی، اصفهان، گیلان و اردبیل بود.

وی با بیان اینکه سه هزار و ۱۵۱ نفر در طرح نوبت دهی اینترنتی اهدای خون ثبت نام کرده‌اند، افزود: بیشترین میزان مشارکت مردم در طرح نوبت دهی اینترنتی اهدای خون مربوط به استان‌های اردبیل، اصفهان، البرز و کرمانشاه بوده است.

مدیرکل روابط عمومی سازمان انتقال خون ایران گفت: بانوان استان‌های خراسان شمالی، ایلام، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان بیشترین مشارکت را در اهدای خون در ایام عزاداری سالار شهیدان (تاسوعا و عاشورای حسینی) داشتند.

اهدای خون بیش از ۳۳ هزار نفر در تاسوعا و عاشورا + استان‌های رکورددار در اخبار پزشکی مرکز اطلاعات تصویربرداری ایران

اهدا خون در روز تاسوعا و عاشورا

بنابر اعلام وب‌دا، به گفته حاجی بیگی، بیشترین میزان مشارکت اهدا کنندگان مستمر خون در استان‌های سمنان، تهران، البرز و چهار محل و بختیاری بوده است.

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران در پایان یادآور شد: مردم ایران در صبح روز عاشورا، بیشترین مراجعه را به مراکز انتقال خون داشته‌اند و در این ایام، ۵ هزار و ۱۰۵ نفر برای اولین بار خون خود را اهدا کردند.