پرداخت مطالبات مهمترین دغدغه وزارت بهداشت است

دکتر رضا مسائلی، عضو شورای سلامتهمایش هم اندیشی اداره کل تجهیزات پزشکی با شرکت های تامین کننده تجهیزات پزشکی در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ در روز چهاردهم آذرماه برگزار شد. در این همایش دکتر مسایلی, مدیر اداره کل تجهیزات پزشکی, ابوالفتح صانعی رییس اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی, مجتبی معظمی رییس فدراسیون سلامت اتاق بازرگانی, حسین رضوانی رییس انجمن شرکت های مهندسی پزشکی و رامین فلاح نایب رییس اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی نیز حضور داشتند.

دکتر مسایلی در ابتدای این نشست به موضوع مطالبات اشاره کرد و گفت: «مطالبات یک واقعیت است. وزارت بهداشت تلاش می کند موضوع بدهی های طرح تحول سلامت را حل کند و در این راه کمر همت بسته است. »

او افزود: «تمرکز وزیر در چند وقت اخیر بر روی بودجه و تامین منابع برای طرح تحول نظام سلامت بوده است. ارکان وزارت بهداشت روی این موضوع اگاه هستند و ما مشکلات را دسته بندی کرده ایم. بنابراین همه ما در تلاش برای وصول مطالبات هستیم. »

مشاور وزیر بهداشت در ادامه بیان کرد که تا سه ماه آینده بسیاری از کارهای اداره کل به شرکت های خصوصی واگذاری می شود و ادامه داد: «در جریان این واگذاری و برون سپاری از انجمن و اتحادیه خواسته ایم که زیرساخت های مناسب را برای روند بهتر اماده کنند. »

او به فرایند ( IRC ) اشاره کرد و گفت: «در مدت سه هفته که از حضورم در اداره کل می گذرد تلاش کردیم آی آرسی را صفر کنیم که تا هفتاد درصد تاکنون موفق بود هایم.»

دکتر مسایلی در ادامه در مورد کمیته های فنی گفت: «کمیته های فنی به جای ورود به مصداق ها باید بر اساس معیارها عمل کنند. معیارها منتشر می شود و در اختیار شرکت ها قرار می گیرد. یکی از اقدامات خوبمان این بوده است که تمام مصوبات کمیته از ابتدا تا الان منتشر شده و بر روی سایت قرار گرفته است. »

مدیر اداره کل تجهیزات پزشکی با اشاره به این که قوانین ضد و نقیض درحال بررسی هستند, ادامه داد: تمام آیین نام ههای ضد و نقیض منسوخ شده و پیشنویس آیین نامه های جدید آماده شده است. آیین نامه ها بازنگری می شود و پیش از انتشار دستورالعمل ها و آیین نامه های ویرایش شده به نظرخواهی شرکت ها گذاشته می شود و پس از تایید شرکت ها به روزرسانی می شوند. این کار ظرف مدت سه ماه انجام خواهد شد و آیین نامه های به روز رسانی شده ملاک عمل قرار می گیرند.