کمک ۶۰۷ میلیونی انجمن رادیولوژی به زلزله کرمانشاه

رئیس انجمن رادیولوژی ایران، از کمک ۶۰۷ میلیون تومانی به زلزله زدگان خبر داد و گفت: یک دستگاه رادیولوژی CR نیز برای یکی از مراکز درمانی سرپل ذهاب خریداری کرده ایم.

کمک 607 میلیونی انجمن رادیولوژی به زلزله کرمانشاهبه گزارش خبرگزاری مهر، دکتر جلال جلال شکوهی، با اشاره به وقوع زمین لرزه در غرب کشور، اظهارداشت: انجمن رادیولوژی ایران ضمن ابراز همدری با زلزله زدگان کرمانشاه وظیفه خود می داند تا در این برهه حساس در کنار مردم عزیز و داغدیده استان کرمانشاه باشد و در برآوردن نیازهای آنها کمک های لازم را ارائه دهد.

وی افزود: بر همین اساس دراولین ساعات بعد از وقوع زلزله به دنبال جلسه اضطرای که در سازمان نظام پزشکی تشکیل شد در همان روز ۴٠ نفر از متخصصان رادیولوژی از سراسر کشور اعلام آمادگی کردند که در مناطق اسیب دیده برای انجام امورات تخصصی رادیولوژی حضور داشته باشند.

رئیس انجمن رادیولوژی ایران ادامه داد: اسامی این داوطلبین طی نام های رسمی به سازمان نظام پزشکی ارسال شد که نکته قابل توجه در این لیست وجود برخی اساتید برجسته و پیشکسوت دانشگاهی بود.

جلال شکوهی یادآور شد: انجمن رادیولوژی و شعبه های استانی آن با فراخوانی که در جامعه رادیولوژی داده اند تا کنون حدود ۶٠٧ میلیون تومان کمک نقدی برای کمک به زلزله زدگان جمع آوری کرده اند که از طریق مراجع ذی صلاح و با کمک متخصصان رادیولوژی کرمانشاه صرف کمک به مردم زلزله زده خواهد شد.

وی با بیان اینکه مقداری از این مبلغ در روزهای اول صرف تهیه نیازهای اولیه زلزله زدگان شد و در بین زلزله زدگان توزیع گردید ،گفت: رادیولوژیس تهای استان البرز هم در اقدامی دیگر ۴٠کانکس خریداری و به مناطق زلزله زده ارسال کرد هاند.

رئیس انجمن رادیولوژی ایران اعلام کرد: انجمن رادیولوژی ایران از محل جمع آوری کمک های نقدی یک دستگاه رادیولوژی CR خریداری کرده که طی روزهای آینده در یکی از مراکز درمانی سرپل ذهاب نصب خواهد شد.

جلال شکوهی خاطر نشان کرد: انجمن رادیولوژی ایران با معاونت درمان استان کرمانشاه و مسئولین مربوطه در تماس مداوم است تا اگر در روزهای آتی در خصوص خدمات مربوط به رادیولوژی کمبودی و نیازی در مناطق زلزله زده مشاهده شود نسبت به رفع کمبودهای نیروی انسانی متخصص و تجهیزات رادیولوژی ، اقدامات لازم را انجام دهد.